4 Element Butik Otel – Sığacık, Pansiyon, Cafe, Kafe, Hotel

From the blog

Yaz geldi .. Nerelere gitsek?

SIGACIK-HAVA
SIĞACIK KALEİÇİ KUŞBAKIŞI GÖRÜNÜŞ

Evet soru bu; “Yaz geldi .. Bu yaz nerelere gitsek tatil için?” Tabii akla ilk gelen Bodrum, Marmaris vesaire… Ama inanın ki çok daha ekonomik bütçelerle ve çok daha az yorularak/tükenerek keyfinizce tatil yapabileceğiniz özel ve güzel yerler var ülkemizde…

Örneğin, İzmir’in hemen 40 km güneyinde bir sakin şehir olan SEFERİHİSAR var.. Her ne kadar bu ilçemiz deniz kenarında değilse de, deniz kenarında olup tatilcileri bekleyen SIĞACIK gibi popüler olmaya başlayan ve AKARCA gibi bütün sahil boyunca mavi bayraklı plajları olan şirin mahalleleri mevcut Seferihisar’ın ..

Sığacık, yakın bir zaman önce (3-5 yıl vardır herhalde) Kavak yelleri dizisiyle oldukça meşhur olmuştu zaten.. Burada bir Kaleiçi denilen yer var ki gerçekten de içindeki pansiyonlardan birinde birkaç gün kalıp o havayı teneffüs etmeye değer..

Burada her hafta Pazar günü bir Açıkhava çarşısı kurulur “SIĞACIK PAZARI” adı altında ve görmeye değer.. Yöre kadınları (özellikle) el emeklerini değerlendirerek hamur işleri, reçeller, turşular vs ve de diğer hediyelik eşya gibi ürünlerini getirip tezgahlarda satarlar … Daha ayrıntılı bilgi ve resimler için SIGACIKPAZARI.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sığacık tarafına gelmeyi düşündüğünüzde lütfen bizimle de iletişime geçerek yerinizi ayırtınız. Kaleiçi’ndeki en güzel ambiyansa sahip pansiyonda en güler yüzlü insanlardan hizmet alarak en azından birkaç gün geçiriniz..

Sizleri 4 ELEMENT KAFE PANSİYON‘ a bekliyoruz…