4 Element Butik Otel – Sığacık, Pansiyon, Cafe, Kafe, Hotel

From the blog

Sığacık’ta turizmin gelişmesi için önerilerimiz

SIGACIK-LIMAN

Güzelim SIĞACIK beldemizin daha da popüler hale gelmesi ülkemiz turizm sektöründe hakkı olan yeri alması için önerilerimiz var:

4 Element Kafe Pansiyon olarak bizler de Sığacık’ta küçük çaplı bir yatırım gerçekleştirdik ve yöremize gelen ziyaretçilere en iyi konaklama hizmetini vererek Seferihisar’ın şöhretine ve ekonomisine katkıda bulunmak üzere yola çıktık.

Hiç şüphesiz ki Seferihisar son yıllarda atmış olduğu adımlarla adını oldukça öne çıkaran ilçelerimizden biri olmuştur, ülke çapında. Tabii ki SIĞACIK’ da ilçemizin en gözde turizm noktalarından biri olarak buna hem katkıda bulunmuş ve hem de payını almıştır. Bununla beraber bu güzel atılımları daha da ileriye taşıyabilmek ve güzelim ilçemizi ve Sığacık beldemizi daha da ilgi çeker hale getirebilmek için aşağıdaki önerilerimizi paylaşıyoruz:

  • Yöremizdeki gerçekten de ilgi çekecek tüm doğal güzelliklerimizi daha çok ön plana çıkarabilmeliyiz.
  • Açıkhava etkinliklerine daha fazla ağırlık vermeli, bunları tam profesyonel anlamda örnek olacak şekilde gerçekleştirmeli ve en önemlisi bunlarla ilgili duyuruları “LAYIKIYLA” yapmalıyız.
  • Yöremizin tarihi ve kültürünü anlaşılır ve akılda kalır bir şekilde derlemeli ve bunu her vesile ile bir “kıymet” olarak diğer pazarlama argümanlarıyla birlikte kullanabilmeliyiz – Broşür, afiş, kitapçık vs..
  • Yöresel sanatçıların buralara gelen misafirlerimizle/ziyaretçilerimizle muhtelif etkinler vasıtasıyla bir araya gelebilmesini sağlamalıyız
  • Yerel tarihimizi, kültürümüzü, mutfağımızı, müziğimizi ve benzeri özelliklerimizi kutlayabileceğimiz etkinlikleri ihmal etmemeliyiz.
  • Daha çok yeşil alanlar, parklar güzel (profesyonel anlamda) alışveriş noktaları oluşturmalıyız.
  • Yörede başlatılmış olan pansiyonculuk sistemini daha geniş anlamda duyurabilmeliyiz. Fakat bunu yapmadan önce de bu pansiyonların ilçemizin müspet anlamda tanıtımına katkı sağlayabilecek kaliteyi sunduklarından emin olmalıyız.
  • İlçemiz sınırları dahilinde – doğal olarak Sığacık dahil – Bisiklet ve benzeri ulaşım sistemlerini daha yaygın, eğlenceli hale getirmenin yollarını bulup uygulamalıyız.

İnanıyoruz ki yukarıda ana başlıklar halinde sıralamış olduğumuz bu öneriler kapsamında çalışmalar yapıldığı takdirde ilçemiz en azından turizm (ve dolayısıyla halkın ekonomisi) anlamında yeni bir atılım daha yapma şansını elde edecektir.

Zaten burada belirtmekte fayda görüyoruz ki, belediyemiz ilçemizin gelişmesi yolunda gerçekten de büyük gayret sarf etmektedir. Bizim önerilerimiz bu gayretlere bir katkı sunabilmek amacını taşımaktadır.