4 Element Butik Otel – Sığacık, Pansiyon, Cafe, Kafe, Hotel

From the blog

Sığacık ve 4 Element Kafe Pansiyon

ELEMENT-DIS-GORUNUSEge’nin en güzel ve sakin “tatil beldelerinden” Sığacık ve 4 Element Kafe Pansiyon

Bundan 10 yıl kadar önce filan Sığacık dendiğinde çoğu kişi “o da neymiş” diye yanıt verirdi inanın..
Fakat İzmir’in 40 km güneyinde, Ege kıyısındaki bu köyün (şimdi mahalle diyorlar) talihi, bağlı olduğu Seferihisar’ın iş bilir ve atılımcı, vizyonu geniş belediye başkanının (Tunç Soyer) teşebbüsleri sonucunda bu ilçeye “sakin şehir” (cittaslow) etiketinin verilmesiyle kısa sürede değişti..

Öyle ki burada yaşayan köylü hanımlar eskiden günde 30 TL ya saatlerce mandalina toplarken tarlalarda, bugün bölgedeki arazi ve evlerinin inanılmaz şekilde kıymetlenmesi neticesinde “varlıklı” insanlar haline dönüşmüş durumdalar..

Örneğin Sığacık’ta Osmanlı’dan kalma KALEİÇİ denilen mekanda evi olan vatandaş, bir yıl öncesine kadar150-200 bin TL değer biçilen evini şimdi neredeyse milyona bile vermeye razı gelmiyor… Zira, Kaleiçi denilen bu bölgede – ki Kanuni’nin inşa ettirdiği söyleniyor donanması için – eski tip bembeyaz evler vs den oluşan çok güzel bir ambiyans mevcut.. Daha da önemlisi özellikle yerli turistin çok ilgisini çektiğinden bu bölge buradaki evler pansiyon, kafe vesaireye dönüşüyor yani karşımıza ciddi bir ticari durum diğer deyişle “RANT” çıkıyor..

ELEMENT-TAPAS-GALERIDiğer taraftan insan endişe duyuyor, “SIĞACIK denilen bu yer de ardı arkası kesilmeyen inşaatlar yüzünden otantik ve nostaljik özelliğini kaybedip sıradanlaşır mı” diye… İnşallah olmaz diyelim ama gidişat pek de parlak değil, burada yaşayan birinin gözlerinden ifade edersek durumu eğer…

Yine de siz siz olun çok da zaman geçirmeden bu güzel tatil beldesine bir uğrayın, birkaç günlüğüne de olsa.. Kaleiçi’nde bir dolaşın – özellikle de Pazar günü çünkü o gün çok güzel bir Pazar kuruluyor burada.. (LİNKE BAKINIZ)

TEOS harabelerini görün.. Seferihisar (ilk sakin şehir) bir turlayın.. Yine buranın mahallesi olan AKARCA’ da mavi bayraklı denize girin..

Kaleiçi’ne uğrayacağınıza göre mutlaka bize de bir haber salın .. Sizi buranın en güzel ambiyansına sahip, en güler yüzlü insanlarının hizmet verdiği pansiyonumuzda ağırlayalım.. Cennet bahçemizde bir kadeh şarap eşliğinde çok güzel spesiyalitelerimizi tattıralım … Mekanımızda güzel insanlarla tanıştıralım, sizler gibi… KALİTEYİ BİRLİKTE YAŞAYALIM..

Evinize döndüğünüzde sevdiklerinizle paylaşacak güzel anılarınız olsun.. Tekrar tekrar yaşamak isteyeceğiniz güzel anılar…